"ოცნებამ" ქუთაისის მუნიციპალიტეტს, სტიქიის სალიკვიდაციოდ, 1 მილიონი გამოუყო
"ქართული ოცნების" ხელისუფლებამ ქუთაისის მუნიციპალიტეტს, სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო ღონისძიებების განსახორციელებლად, 1 მილიონი ლარი გამოუყო.
როგორც მერიაში განმარტავენ, აღნიშნული თანხა სტიქიის შედეგად დაზიანებული საყრდენი კედლების რეაბილიტაციას მოხმარდება.
კერძოდ, საუბარია პეტრიწის, ვაჟა ფშაველას, წერეთლის, კიკვიძისა და გაფრინდაშვილის ქუჩაზე მდებარე საყრდენ კედლებზე, რომლებიც აღდგენას საჭიროებს.
ფინანსთა სამინისტრომ, სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო ღონისძიებისთვის, 37 მუნიციპალიტეტს, საქართველოს რეგიონებში განსახორციელებელი ფონდიდან, ჯამში, 58 517 000 ლარი გამოუყო
კერძოდ, თანხები გაწერილია ზუგდიდის, ხარაგაულის, გურჯაანის, სიღნაღის, ახალციხის, საგარეჯოს, ბორჯომის, ახმეტის, სენაკის, ხონის, ბაღდათის, გორის, თიანეთის, თერჯოლის, წალენჯიხის, კასპის, ლანჩხუთის, ოზურგეთის, ლენტეხის, მარნეულის, ლაგოდეხის. ყვარლის, ჩოხატაურის, ვანის, მარტვილის, ჩხოროწყუს, ცაგერის, ქუთაისის, თეთრიწყაროს, ამბროლაურის, საჩხერის, ხაშურის, ზესტაფონის, თელავის, ადიგენის, დედოფლისწყაროს, გარდაბნის მუნიციპალიტეტებისთვის.
მიმდინარე წლის თებერვლის თვეში, ერთკვირიანმა სტიქიამ, დასავლეთ საქართველოს რეგიონებში პრობლემები შექმნა. იმერეთის მუნიციპალიტეტებში მნიშვნელოვანი პრობლემები შეიქმნა, როგორც ტრანსპორტით გადაადგილების, ასევე საცხოვრებელი სახლების დაზიანების, ელექტროენერგიისა და ბუნებრივი აირის მიწოდების კუთხით.